چندرسانه ای بیشتر
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۴
کد خبر: ۶۰۸۱
مدیرعامل شرکت هواپیمایی نفت با تاکید بر اینکه اطلاعات منتشر شده در سایت خبری شانا نادرست است، گفت: هواپیمای استیجاری بوئینگ، پیش از این از سوی دیگر ایرلاین های ایرانی اجاره شده بود.
«نورالله رضایی نیارکی» امروز با تشریح جزییات اجاره یک فروند هواپیمای بوئینگ افزود: هواپیمای اجاره شده، پیش از این در ایران فعالیت می کرد و در اجاره دیگر ایرلاین های کشور قرار داشت.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی نفت اضافه کرد: زمانی که مدت اجاره ایرلاین ایرانی با این هواپیما به پایان رسید، برای تسهیل در اجاره دوباره و جلوگیری از تحمیل هزینه اضافی و استفاده از خدمات آن، شرکت هواپیمایی نفت آن را اجاره کرد.
رضایی نیارکی تاکید کرد به هیچ عنوان بحث خرید این هواپیما مطرح نبوده است اما متاسفانه برخی سایت های خبری، اطلاعات نادرست و اشتباه را منتشر می کنند.
وی گفت: اکنون برنامه ای برای خرید هواپیما از شرکت بوئینگ نداریم و سایت های خبری این موضوع را به طور نادرست منعکس کرده اند.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی نفت اضافه کرد: اطلاعاتی که در سایت های خبری درباره خرید هواپیما نوشته شده، به طور کامل اشتباه است.
به گزارش ایرنا، هواپیمای استیجاری بوئینگ 737 با ظرفیت 150 نفر، اکنون در اختیار ناوگان شرکت هواپیمایی نفت قرار دارد و یکشنبه (بیست و هشتم شهریور) نخستین پرواز خود را از تهران به مقصد اهواز و برعکس انجام داده است.
ایرنا دیروز (سه شنبه) به نقل از «نورالله رضایی نیارکی» مدیر عامل شرکت هواپیمایی نفت ایران، از تحویل نخستین هواپیما ی خریداری شده از شرکت بوئینگ آمریکا خبر داده و به نقل از وی نوشته بود این هواپیما با هماهنگی هواپیمایی نفت (وابسته به شرکت نفت) با شرکت بوئینگ به ناوگان هوایی پیوسته است.
ایرنا مطابق اصول حرفه ای در بند دوم مطلب اشاره کرده بود منبع خبر، وزارت نفت است.
پیگیری های خبرنگار ایرنا نشان می دهد خبر خرید هواپیما ظاهرا صحت ندارد و تحویل هواپیمای یادشده به صورت استیجاری بوده است اما از آنجا که ایرنا خبر را به نقل از شانا منعکس کرده، مسئولیت صحت و سقم آن نیز با خبرگزاری وزارت نفت است.
منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: