چندرسانه ای بیشتر
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۴
کد خبر: ۵۷۲۲
روزی پرکار برای وزیر نیرو ایران،
حمید چیت چیان وزیر نیرو روز سه شنبه در اولین روز سفرش به انگلیس، با 'امبر رود' وزیر انرژی و تغییر آب و هوای این کشور، در لندن دیدار و در مورد گسترش همکاری دو طرف در حوزه انرژی، گفت وگو کرد.
در جریان چیت چیان و 'امبر رود' ( Amber Rudd ) که در پشت درهای بسته و در محل وزارت انرژی و تغییر آب و هوا، برگزار شد، دو طرف در مورد همکاری های دوجانبه در بخش انرژی، گفت وگو کرده اند.
حمید چیت چیان، وزیر نیرو اواخر شب گذشته (دوشنبه) در رأس هیاتی به منظور جلب سرمایه گذاری و گفت وگو درباره راه های توسعه همکاری فی مابین در بخش آب و انرژی وارد لندن پایتخت انگلیس شد.
وزیر نیرو در پیش از دیدار با 'امبر رود'، با مسئولان وزارت تجارت و سرمایه گذاری انگلیس که با حضور نماینده وزارت خارجه این کشور برگزار شد، دیدار و گفت وگو داشت.
چیت چیان در جریان این دیدار ضمن تشریح طرح های ایران در حوزه انرژی، از مشارکت شرکت های انگلیسی در این طرح ها و همکاری آنها با طرف های ایرانی شان استقبال کرد.
وی همچنین ضمن ابراز امیدواری نسبت به حل مسایل مربوط به نقل وانتقال بانکی میان ایران و انگلیس، گفت: نقش بانک های انگلیسی در حل مساله یادشده بسیار مهم است و اگر این بانک های همکاری ها را شروع کنند، راه برای سایر بانک های اروپایی نیز باز خواهد شد.
وزیر نیرو همچنین صبح روز سه شنبه با مدیران ارشد شرکت زیمنس انگلیس در هتل محل اقامتش دیدار و گفت وگو داشت. 
در این دیدار مدیران ارشد شرکت زیمنس ضمن اشاره به همکاری این شرکت با ایران چه در گذشته و چه در حال حاضر، به تشریح توانایی ها و طرح های این شرکت اشاره داشتند.
مدیران زیمنس در انگلیس با تاکید بر آمادگی این شرکت برای سرمایه گذاری و گسترش فعالیت در جمهوری اسلامی ایران گفتند : آماده اند در زمینه های تصفیه فاضلاب، انتقال آب و آب و فاضلاب و نیز شیرین کردن آب ، با ایران همکاری کنند. 
چیت چیان نیز در این نشست با یادآوری پیشینه همکاری شرکت زینمس با بخش های نفت، گاز و مخابرات ایران ابراز امیدواری کرد همکاری های این شرکت با طرف های ایرانی، به سرعت گسترش یابد. 
وزیر نیرو در این دیدار تاکید کرد : جمهوری اسلامی ایران تمایل ندارد فقط خریدار کالاهای خارجی باشد بلکه در نظر دارد بخشی از روند تولید کالاهای خارجی، در درون ایران صورت پذیرد. 
وی افزود:هم اکنون شرکت هایی همچون'مپنا' و 'او تی سی '، مشغول تولید توربین های صنعتی ، با ظرفیت 40 مگا وات در ایران هستند و اگر شرکت های زینمس و رولزرویس در صدد همکاری با شرکت های ایرانی باشند ، قطعا شرکای کارامدی در درون ایران خواهند یافت. 
آقای چیت چیان همچنین تاکید کرد : وزارتخانه های ایرانی تمایل دارند توربین هایی به کار گیرند که قادر باشند برق ، گرما و سرما تولید کنند و بازدهی آنان نیز 70 تا 80 درصد باشد.
چیت چیان در بعداز ظهر امروز ( سه شنبه) نیز در نشستی با حضور لرد 'لامونت' نماینده ویژه تجاری انگلیس در ایران و شماری از مدیران شرکت های فعال از جمله شرکت نفتی 'بی پی' حضور خواهد داشت.
وزیر نیرو همچپنین قرار است در ادامه سفرش به انگلیس با مسئولان سرمایه گذاری و تجارت با ایران گفت وگو و در میزگردی با حضور شماری از مدیران شماری از شرکت های بزرگ انگلیسی شرکت کند . 
میزگرد فرصت های سرمایه گذاری ایران در بخش انرژی قرار است روز چهارشنبه در موسسه خانه آسیا در لندن برگزار شود 
دیدار و گفت وگو درباره مسائل مورد علاقه با خانم 'اینگه بیالی' رییس اجرایی بانک لویدز و تبادل نظر با متصدیان امور تجاری با ایران از دیگر برنامه های سفر چیت چیان به لندن اعلام شده است. 

منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: