چندرسانه ای بیشتر
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۳
کد خبر: ۵۵۲۷
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: معامله گران داخلی باوجود فرا رسیدن ماه رمضان و انتظار رکود در بازار سکه و طلا، به دلیل افزایش قیمت جهانی این کالا و کاهش نرخ بهره بانک های داخلی، توجه بیشتری به این بازار نشان دادند.
«محمد کشتی آرای» امروز (شنبه) با یادآوری وضعیت بازار طلا و سکه، افزود: هفته گذشته قیمت جهانی طلا افزایش بی سابقه ای را تجربه کرد به طوری که فقط در یک روز 35 دلار افزایش یافت.
به گفته وی، این افزایش قیمت ناشی از چند عامل اصلی و اساسی از جمله بدون تغییر ماندن نرخ بهره در آمریکا، احتمال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و شاخص نرخ مشاغل در آمریکا بود.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطرنشان ساخت: هفته گذشته هر اونس طلا در مجموع افزایش 25 دلاری را به ثبت رساند و امروز قیمت آن به یک هزار و 299 دلار رسیده است.
وی ادامه داد: این افزایش قیمت به افزایش حدود 130 هزار ریالی نرخ سکه در هفته گذشته منجر شد.
کشتی آرای اضافه کرد: در حالی که در ماه مبارک رمضان کاهش دادوستد طلا و سکه انتظار می رفت، اما دوباره با افزایش قیمت جهانی طلا و به دنبال آن افزایش قیمت سکه و همچنین کاهش نرخ بهره در بانک ها، معامله گران داخلی توجه بیشتری به طلا و سکه نشان دادند.
وی گفت: با شرایط کنونی سیاسی و اقتصادی حاکم بر جهان، وضعیت بازار سکه و طلا در هفته پیش رو غیرقابل پیش بینی است.
پنجشنبه گذشته (27 خردادماه) نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی با افزایش 11.5 دلاری نسبت به روز پیش از آن، یک هزار و 305 دلار و 6 سنت اعلام شد و هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید با 170 هزار ریال افزایش قیمت، 10 میلیون و 470 هزار ریال خرید و فروش شد.

منبع: ایرنا
برچسب ها: طلا ، ارز ، بهره بانکی
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: