چندرسانه ای بیشتر
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰
کد خبر: ۵۴۸۰
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قصد جریان های غربی در انتشار اسناد قلابی درمورد امام (ره) درجهت ایجاد شوک در افکار عمومی بود تا قبح ارتباط با آمریکا ریخته و این گونه تلقی شود که این ارتباط از گذشته و حتی در سخت ترین شرایط با این کشور وجود داشته است.
علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی روز سه شنبه مجلس با یادآوری این که اخیرا یک اقدام شیطنت آمیزی را رسانه های بیگانه انجام داده اند و سندی جعلی از اسناد آمریکا را منتشر کرده اند، افزود: قصد داشتند با انتشار این سند به نحوی بر اصالت مبارزه پرصلابت امام خمینی (ره) با آمریکا تردید ایجاد کنند. 
وی اظهارداشت: این بازی کودکانه و دستکاری در انتشار سند به صورت گزینشی خیلی زود برملا شد به طوری که گری سیک عضو شورای امنیت آمریکا در آن زمان در مقاله ای به صورت روشن و در چند بند غیر واقعی بودن این اقدام بی بی سی را به صورت دقیق توضیح داد. 
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اما افرادی که با مشی امام (ره) از قبل از انقلاب می شناختند و همچنین در دهه نخست انقلاب با صراط ایشان از نزدیک آشنا بودند، آنقدر این اقدام بیگانگان را دور از واقعیت دیدند که نیازی به توضیح ندانستند. 
لاریجانی گفت: البته دیدم که بعضی از صاحبنظران در داخل کشور توضیحاتی در این موضوع ارائه کردند و شگرد مکارانه این جریان بدلی را افشاء کردند. 
وی با بیان این که قصد اصلی آنها از این اقدام را باید بررسی کنیم، ادامه داد: قصد جریان ها غربی از این اقدام قلابی این بود که شوکی به افکار عمومی ایجاد کنند تا قبح ارتباط با آمریکا ریخته شود و اینگونه تلقی شود که این ارتباط از گذشته و حتی در سخت ترین شرایط با آمریکا وجود داشته است. 
رئیس مجلس اظهار داشت: گرچه این مکر به فضاحت رسانه ای برای آنها بدل شد اما نشان می دهد آنها چقدر نیازمند شرایطی هستند که ایران را دچار ساده انگاری دیپلماتیک کنند. 
لاریجانی خاطرنشان کرد: اینجاست که قدر و منزلت توصیه های اخیر رهبر معظم انقلاب در داشتن روحیه انقلابی مشخص می شود که دقیقاً موضعی، سنجیده و قاطع نسبت به این موضوع و اقدامات مکارانه دارند.
وی با تبریک آغاز ماه مبارک رمضان اظهار داشت:‌ دریچه های رحمت در ماه مبارک رمضان باز می شود.

** مجلس دهم با جدیت پیگیر تحقق رهنمودهای رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی خواهد بود
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با تقدیر و سپاس از نگاه فراگیر و نافذ رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس دهم گفت: نمایندگان مجلس باردیگر با آن حضرت بیعت کرده و با جدیت پیگیر تحقق رهنمودهای ایشان در حوزه اقتصاد مقاومتی و سایر شمول خواهند بود. 
لاریجانی ادامه داد: دیدار ایشان در ابتدای کار مجلس دهم در محیطی بسیار صمیمانه صورت گرفت و جایگاهی که ایشان برای مجلس قائل شدند در بالاترین سطح تصمیم گیری در نظام بود. 
وی تصریح کرد:‌ باید همه تلاش کنیم با تصمیمات به موقع و سنجیده و مواضع اصولی مخصوصا در مقابل استکبار و بحران آفرینی های منطقه این جایگاه را که مظهر حکمت نظام است، تثبیت کنیم. 
رئیس مجلس همچنین اظهار داشت: خشنودی رهبری از تخصص های گوناگون نمایندگان و روحیه تازه همکاران ایجاب می کند با همکاری نمایندگان هر چه زودتر کمیسیون ها شکل گیرد تا با تصویب قوانین لازم به انتظار رهبری و ملت در حل مسائل اساسی کشور جامه عمل بپوشانیم. 

** اتهامات آمریکا علیه ایران سبک‌ سرانه و جاهلانه است
لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به گزارش وزارت خارجه آمریکا در مورد تروریسم اشاره کرد و گفت: آمریکا به ایران در موضوع حمایت از تروریسم اتهاماتی وارد کرد که به غایت سبک‌ سرانه و جاهلانه بود. کیست که امروز نداند در منطقه، ایران است که مقابل تروریست ها ایستاده است. کیست که نداند تروریست های جنایتکار نتیجه سه دهه رفتار کثیف دولت آمریکا در منطقه است. 
وی تاکید کرد: مگر اخیرا یکی از نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا لب به آشکارسازی نگشود و گفت ما جریان های تروریستی افغانستان و داعش را به وجود آوردیم و به این موضوع اقرار کردند. 
رئیس مجلس تصریح کرد: کیست که نداند همکاران، دوستان و دست نشاندگان آمریکا در منطقه، همین کشورهایی که امروز جلودار حمایت از تروریست هستند، دستشان با آمریکا در یک کاسه است. آن وقت با کمال وقاحت ایران را متهم به حمایت از تروریست ها در منطقه می کنند. 

**مرکز پژوهش ها پیش نویس استراتژی و اولویت های مجلس را سریع تر در اختیار کمیسیون های تخصصی قرار دهد
لاریجانی در ادامه گفت: مطابق آیین نامه با حضور نایب رئیس مجلس و روسای شعب تا دو روز دیگر تکلیف همه کمیسیون ها روشن می شود و کف تعداد هر کمیسیون باید 19 نفر و سقف آن 23 نفر باشد. 
وی از نمایندگان خواست با توجه به تخصص های خود به کمیسیون‌ هایی که هنوز ظرفیت آنها تکمیل نشده تمایل نشان دهند تا کار ساده تر انجام شود.
رئیس مجلس افزود: به نظر می رسد با تشکیل کمیسیون ها موضوع اقتصاد مقاومتی و سیاست های ابلاغی آن و توصیه های رهبر معظم انقلاب اسلامی به مجلس مورد بررسی همه کمیسیون ها قرار گیرد و هر کمیسیون در حوزه کاری خود به موضوع بپردازد و قوانین مربوط را از معاونت قوانین مجلس اخذ کند تا کاستی ها در هر بخش مشخص و ارائه طریق شود. 
لاریجانی خطاب به رئیس مرکز پژوهش ها گفت: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی پیش نویس استراتژی و اولویت های مجلس را سریع تر در اختیار کمیسیون های تخصصی قرار دهد تا نظرات هر یک از کمیسیون ها در تدوین نهایی استراتژی مجلس لحاظ شود. 
وی ادامه داد: در جلسات مستمر روسای کمیسیون ها با رئیس یا نواب رئیس مجلس موضوعاتی که عرض شد، پیگیری خواهد شد و پیشرفت کار در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را از این طریق در سطح کل مجلس پیگیری خواهیم کرد. 
رئیس مجلس همچنین از تعیین تکلیف هیات نظارت در جلسه اخیر هیات رئیسه مجلس خبر داد و گفت: نایب رئیسی که باید عضو این هیات باشد مشخص شد و وی هم این موضوع را پیپگیری خواهند کرد تا هیات نظارت با ترکیبی که در قانون گفته شده تشکیل شود. 
لاریجانی با اشاره به پیشرفت کار تنقیح قوانین در برخی حوزه ها اظهارداشت: تنقیح قوانین جزو تصمیمات اولیه مجلس دهم خواهد بود تا معاونت قوانین در ابتدای هفته آینده قوانینی که باید در بخش های مختلف نسخ شود، در بخش های مختلف به نمایندگان ارائه می کند. 
منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: