چندرسانه ای بیشتر
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۱
کد خبر: ۵۳۸۳
رییس انجمن صنایع ریلی ایران از امضای توافقنامه مشترک همکاری انجمن‌های صنایع ریلی ایران، آلمان و اسپانیا در نمایشگاه «اینوترنس» آلمان در اواخر شهریورماه خبر داد و گفت: هدف از امضای این توافقنامه گسترش‌ سرمایه‌گذاری، تسهیل انتقال فناوری و تولید مشترک در ایران است.
به گزارش وزارت راه و شهرسازی، «محمدحسین قنبری» اضافه کرد: انجمن صنایع ریلی آلمان 170 شرکت زیرمجموعه دارد که برای نمونه، شرکت بزرگ زیمنس یکی از شرکت‌های زیرمجموعه انجمن صنایع ریلی آلمان است، انجمن ریلی اسپانیا نیز 70 شرکت را زیر مجموعه خود دارد.
قنبری یادآوری کرد نمایشگاه اینوترنس آلمان معتبرترین نمایشگاه حمل و نقلی دنیا به شمار می رود.
وی از عضویت همه واگن‌سازها و قطعه‌سازها در انجمن صنایع ریلی ایران خبر داد و اضافه کرد: ما این توانمندی را داریم که با مشارکت شرکت‌های خارجی بازار منطقه‌ای را در دست بگیریم. 
قنبری افزود: کشورهای منطقه به لحاظ حمل و نقل ریلی نیازهای گسترده‌ای دارند که می‌توانیم این نیازها را تامین کنیم که به این ترتیب بسیاری از شرکت‌های ایرانی از پدید آمدن چنین فضایی بهره‌مند می شوند.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران بیست و ششم اردیبهشت ماه در آیین گشایش چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی گفت: طول شبکه ریلی کشور اکنون به 10 هزار و 500 کیلومتر رسیده و راه آهن درصدد است در برنامه چشم انداز خود 9 هزار کیلومتر راه آهن جدید بسازد و اکنون قرارداد ساخت پنج هزار کیلومتر راه آهن منعقد شده است.
وی افزود: در افق سال 2025 سهم راه آهن در حمل بار باید به 30 درصد و حمل مسافر باید به 18 درصد برسد.
منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: