چندرسانه ای بیشتر
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۲
کد خبر: ۵۳۰۷
مدیر حقوقی بزرگترین بانک اروپا:
استوارت لوی، مدیر حقوقی بانک اچ‌اس‌بی‌سی، در مقاله‌ای در روزنامه وال‌استریت ژورنال نوشته است که این بانک قصد ندارد هیچ فعالیت جدیدی را که شامل معامله با ایران شود انجام دهد.
آقای لوی با اشاره به صحبت‌های اخیر جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، که بانک‌های غیرآمریکایی را به معامله با ایران تشویق کرده، گفته است که آمریکا از بانک‌های غیرآمریکایی می‌خواهد کاری را انجام دهند که هنوز برای خود بانک‌های آمریکایی غیرقانونی است.
مدیر حقوقی بانک اچ‌اس‌بی‌سی، بزرگترین بانک بریتانیا و اروپا و چهارمین بانک بزرگ جهان، در این مقاله نوشته است که دولت‌های غربی می‌توانند تحریم‌های ایران را بردارند، اما در نهایت اگر مشکلی در زمینه پولشویی یا فعالیت‌های مالی در حمایت از تروریسم پیش بیاید، این بخش خصوصی است که باید پاسخگو باشد، و بخش خصوصی خود ریسک فعالیت‌هایش را ارزیابی می‌کند.
جان کری وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۱۲ مه در دیدار با نمایندگان بانک‌های اروپایی در لندن به آنها اطمینان داد که آنها به خاطر تسهیل معاملات مشروع با ایران تنبیه نخواهند شد.
استوارت لوی، مدیر حقوقی اچ‌اس‌بی‌سی، گفته است که وزارت دارایی آمریکا و "کارگروه اقدام مالی"، نهاد بین‌المللی مبارزه با پولشویی، هنوز از بازار ایران ارزیابی منفی‌ دارند و هنگام معامله با ایران خطر درگیر شدن در مبادلاتی که با پولشویی ارتباط دارند بالا است.
برچسب ها: ایران ، جهان ، hsbc bank
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: