چندرسانه ای بیشتر
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۶
کد خبر: ۵۲۵۵
مدیرعامل شركت ملی گاز اعلام كرد:
«حمیدرضا عراقی» عصر شنبه در نشست خبری در حاشیه بیست و یكمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی افزود: 90 درصد تجهیزات صنعت گاز در داخل كشور بومی شده است اما سازندگان ایرانی برای اینكه بتوانند توان رقابت در بازارهای صادراتی را داشته باشند باید به فناوری های روز مجهز شوند.
وی افزود: بر این اساس بخش خصوصی مذاكرات گسترده ای را با شركت های اروپایی و آسیایی انجام داده است.
ببه گزارش نمای اقتصاد و به نقل از ایرنا، یست و یكمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی صبح پنجشنبه با حضور 1900 شركت از جمهوری اسلامی ایران و 38 كشور دیگر، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به كار كرد. 
در نخستین روز گشایش این نمایشگاه، مدیر امور بین الملل شركت ملی گاز ایران گفت: اكنون روزانه ٧٠٠ میلیون مترمكعب گاز در كشور تولید می شود و بر اساس برنامه ریزی ها، این مقدار تا پایان برنامه ششم توسعه به یك میلیارد و 200 میلیون مترمكعب افزایش می یابد.
«عزیزالله رمضانی» افزود: با افزایش تولید و ورود فازهای جدید پارس جنوبی ظرفیت صادرات روزانه ٢٠٠ میلیون مترمكعب گاز ایجاد می شود و با بهره گیری از طرح های بهینه سازی می توان این مقدار را تا ٣٥٠ میلیون مترمكعب نیز افزایش داد.
وی اعلام كرد: در سال های آینده روزانه ٣٠٠ تا ٣٥٠ میلیون مترمكعب گاز به ١٥ كشور همسایه ارسال می شود.
به گفته رمضانی، ایران اكنون با تركیه، ارمنستان، آذربایجان، تركمنستان و پاكستان در زمینه واردات، صادرات و سوآپ گاز قرارداد تجاری دارد و در حال مذاكره با افغانستان، عمان، كویت و دیگر كشورهای حاشیه خلیج فارس است.
به گفته وی، پس از كشورهای همسایه می توانیم بازار بزرگ هند، چین و اروپا را با خط لوله و ال.ان.جی (گاز مایع فشرده) هدفگذاری كنیم.
در بیست و یكمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت تهران 880 شركت از 38 كشور شركت كردند كه می توان به آلمان، اوكراین، چین، ایتالیا، امارات، ارمنستان، اتریش، بلژیك، فرانسه، هنگ كنگ، هند، مالزی، هلند، لهستان، كانادا، ونزوئلا، كره جنوبی، روسیه، اسپانیا، تركیه، انگلیس، جمهوری آذربایجان، نروژ، برزیل، بلغارستان، رومانی، ژاپن، نیوزیلند، تایوان، اندونزی، فنلاند، سوئیس، موناكو، استرالیا، سنگاپور، سوئد، پرتغال و آمریكا (از طریق نمایندگی های اروپایی) اشاره كرد. 
بیست و یكمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از صبح شانزدهم اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت و عصر یكشنبه (نوزدهم اردیبهشت ماه) به كار خود پایان می دهد.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: