چندرسانه ای بیشتر
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۷
کد خبر: ۴۱۵۵
فرانس 24 گزارش داد: درهای ایران برای تجار باز است، این پیام ساده حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در جریان سفر به اروپا است.
شبکه تلوزیونی فرانس 24 روز پنجشنبه عنوان نخست خبرهای بامدادی خود را به سفر رئیس جمهوری ایران که در راس هیات بلند پایه ای به پاریس سفر کرده است، اختصاص داد.

فرانس24 گزارش داد: حسن روحانی به رغم اختلافات سیاسی (با پاریس) خواهان احیای روابط اقتصادی است.

این شبکه تلویزیونی گزارش داد: این نخستین دیدار یک رئیس جمهوری ایران از فرانسه در 17 سال اخیر است.

فرانس 24 افزود: درحالیکه هنوز برخی از تحریم های ایران پابرجا است لوران فابیوس وزیرخارجه فرانسه درباره این ملاقات ها به این شبکه تلویزیونی فرانسه گفت: توافق هسته ای ایران (راه) برخی گفت و گوها را باز کرد.

بنابراین گزارش فابیوس درمورد ملاقات هیات فرانسوی با طرف ایرانی در پاریس گفت: درست است که ایران به جامعه بین المللی بازگشته است اما این بدین معنی نیست که ما درمورد همه چیز توافق داریم، بخصوص در مورد سوریه.

فابیوس به فرانس 24 گفت: ما درباره سیاست، مسائل منطقه همچون سوریه، لبنان، عربستان و مناقشات در خاورمیانه گفت وگو و چند توافقنامه نیز امضا خواهیم کرد.

فرانس24 گزارش داد: قراردادهای تجاری با ایران برای فرانسه بسیار سود آور خواهد بود بخصوص آنکه ایران در نظر دارد سفارش خرید حدود 114 هواپیما را به شرکت ایرباس بدهد.

این شبکه تلویزونی افزود: کارشناسان اقتصادی براین باورند که ایران در دو سال آینده میلیاردها یورو از صادرات فرانسه را خریداری کند.
منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: