چندرسانه ای بیشتر
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۳۲۷۴
مقام ارشد شرکت ملی نفت چین (سی.ان.پی.سی) گفت: سودآور بودن سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران به دو عامل نوع کالا و صادرات بستگی دارد.
این مقام ارشد شرکت ملی نفت چین (China National Petroleum Corporation) که خواست نامش ذکر نشود گفت: شکی نیست که ایران مزیت های فراوانی در بخش انرژی دارد؛ از جمله داران بودن چهارمین ذخایر بزرگ نفت و دومین ذخایر بزرگ گاز معمول جهان که هزینه استخراج آنها بسیار پایین است. 

وی افزود: ایران همچنین به بیشتر بازارهای مهم جهان دسترسی دارد و ظرفیت کنونی تولید محصولات پتروشیمی آن در حدود 60 میلیون تن تخمین زده می شود. 

مقام ارشد شرکت ملی نفت چین ادامه داد: همچنین ایران هم اکنون طیف وسیعی از محصولات پتروشیمی را تولید می کند اما عمده آن در داخل این کشور به مصرف می رسد. 

وی تصریح کرد: در صورتی که زیرساخت ها و شرایط لازم برای صادرات دستکم 50 درصد تولیدات صنعت پتروشیمی فراهم شود، سرمایه گذاری در این صنعت، سودآور خواهد شد.

دوازدهمین همایش بین المللی پتروشیمی ایران با حضور نمایندگان 25 کشور و با هدف معرفی ظرفیت ها و فرصت های صنعت پتروشیمی ایران بیست و دوم و بیست و سوم آذرماه در تهران برگزار شد. 

هفتم و هشتم آذرماه نیز همایش بین المللی رونمایی از مدل نوین قراردادهای نفتی ایران با حضور نمایندگان 137 شرکت بین المللی از کشورهای مختلف در سالن اجلاس سران برگزار شد. 
منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: