چندرسانه ای بیشتر
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۰
کد خبر: ۳۱۶۱
همایش بین المللی پتروشیمی با حضور نمایندگان 25 کشور
معاون امور بین الملل وزیر نفت روز یکشنبه گفت: همایش بین المللی صنعت نفت ایران در زمان مناسب پس از تحولات بین المللی و موفقیت مذاکرات ایران و ١+٥ برگزار می شود.
«امیرحسین زمانی نیا» در همایش بین المللی صنعت پتروشیمی ایران (آی.پی.اف-IPF) افزود: همایش بین المللی رونمایی از مدل تازه قراردادهای نفتی نیز در زمان مناسبی برگزار می شود.

معاون امور بین الملل وزیر نفت به نزدیک شدن به زمان اجرای برجام طی روزهای آینده اشاره کرد و ادامه داد: در روزهای آینده با گزارشی که آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران و اجرای تعهدات برجام ارائه خواهد کرد، پرونده ایران از دستور کار سازمان ملل خارج و گام های اساسی برای لغو تحریم ها برداشته می شود.

بر پایه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که بیست و سوم تیرماه بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 (انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه و چین به همراه آلمان) با حضور اتحادیه اروپا امضا شد، در ازای کاهش برخی فعالیت های اتمی تهران، تحریم های هسته ای علیه این کشور لغو خواهد شد.

زمانی نیا اضافه کرد: سه شنبه روز کلیدی برای ایران به لحاظ تصمیم آژانس بین المللی انرژی اتمی در زمینه انجام تعهدات ایران بر اساس توافق برجام است.

وی تاکید کرد امیدواریم پس از قرائت این گزارش، به مرحله اجرای برجام برسیم.

دوازدهمین همایش بین المللی صنعت پتروشیمی ایران با حضور نمایندگان 25 کشور، بیست و دوم و بیست و سوم آذرماه در تهران برگزار می شود.

در این همایش دو روزه فرصت های سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران به سرمایه گذاران خارجی معرفی می شود.

هفتم آذرماه نیز همایش بین المللی رونمایی از مدل نوین قراردادهای نفتی ایران با حضور نمایندگان 137 شرکت بین المللی از کشورهای مختلف در سالن اجلاس سران برگزار شد.
منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: