تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۷
کد خبر: ۲۹۰۰
سرویس آمار و داده‌ها در حال حاضر از زیر بخش‌های آماری شامل بانک مرکزی، مرکز آمار ایران، بیمه مرکزی، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول تشکیل شده است.


با کلیک بر روی هر یک از مراکز ارائه دهنده آمار، زیر مجموعه‌های آماری آن مرکز ظاهر می‌گردد و شما می‌توانید تا دستیابی به هدف با طبقه بندی موضوعی نمای اقتصاد به داده‌ی مورد نظر خود دست پیدا کنید.


بعد از باز شدن صفحه داده مورد نظر، برای اعمال تغییرات بر روی نمودار رسم شده و همچنین برای دریافت و ذخیره نمودار یا داده‌های استفاده شده در رسم آن با فرمت‌های مختلف، شما ابتدا باید عضو سایت شده و بعد از تایید ایمیل ارسال شده سایت در پست الکترونیکی خود با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سایت شوید (توضیحات نحوه ثبت نام)


حال برای ذخیره نمودار کافی است بر روی آیکن ظاهر شده در سمت راست و بالای نمودار کلیک نمایید و فرمت ذخیره سازی را انتخاب کنید تا مراحل ذخیره انجام شود.اما بر روی نمودارها تغییرات دیگری نیز می توان انجام داد. برای این کار کافی است تا بر روی گزینه ویرایش نمودار در زیر هر نمودار کلیک نمایید.


همانگونه که ملاحظه می‌شود در این منو می‌توان حتی رنگ، فونت و عرض نمودارها (درشت شدن منحنی) را ویرایش نمود. شما همچنین می‌توانید با کلیک بر روی هر یک از عناوین متغیرها در قسمت راهنمای نمودار، نسبت به خاموش و یا روشن کردن متغیر مورد نظر اقدام نمایید. اما قسمت مهم این تغییرات در مورد داده‌هایی است که دارای دوره‌های زمانی مختلف می‌باشند. در قسمت پایین ویرایش نمودارها می‌توان بازه تاریخ مورد نمایش و دوره زمانی را که شامل دوره‌های ماهانه، فصلی، شش ماهه و سالیانه می‌باشد را تغییر داد و در آخر با فشردن دکمه نمایش نمودار تغییرات مورد نظر را بر روی نمودارها مشاهده نمود.


در قسمت پایین ویرایش همچنین می توان فرمت‌هایexcel  و html داده‌های نمودارها را دریافت کرد و حتی می توان نمودار را در پروفایل خود ذخیره نمود و از تغییرات داده‌ای آن به وسیله پست الکترونیکی که از طرف پایگاه خبری تحلیلی نمای اقتصاد ارسال می شود، مطلع گشت.
در انتها لازم به ذکر است که شما برای دسترسی به برخی از منابع آماری که بر روی این پایگاه قرار دارد، لازم است بعد از عضویت در پایگاه، نسبت خرید بسته حساب ویژه کاربری اقدام نمایید.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: