چندرسانه ای بیشتر
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
کد خبر: ۲۰۶۱
ربیعی اظهار امیدواری کرد:
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به آنکه نوسانات قیمت مسکن به شدت بر فقر و نابرابری تاثیرگذار است امیدواریم که با افزایش رشد اقتصادی در کشور دوره انتظار دهک های اول برای مسکن کاهش یابد.
روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ علی ربیعی در بازدید از پانزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان که در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برپا است، افزود: مسکن هم اکنون 30 تا 40 درصد هزینه خانوارهای ایرانی را دربرمی گیرد. 
وی با بیان اینکه هر 100 مترمربع شش فرصت شغلی ایجاد می کند، افزود: تحرک بخش مسکن موجب تحرک بخش های فولاد و سیمان می شود و حوزه اشتغال این بخشها را تحت تاثیر قرار می دهد. 
به گفته ربیعی، تولیدات داخلی کشور در بخش مصنوعات مسکن روز به روز با کیفیت تر و متناسب با ذائقه مصرف کننده می شود و این امر نشان دهنده آن است که ذائقه ایرانی به سمت مصرف تولیدات داخلی صنعت ساختمان در حال تغییر است. 
وی درعین حال با بیان اینکه بین تولید و عرضه مسکن و رشد اقتصادی رابطه معناداری وجود دارد، افزود: امروز به سرمایه گذاری مردم نیاز داریم و بدون آنکه اقتصاد مقاومتی را فراموش کنیم باید سرمایه گذار خارجی را هم جذب کنیم. 
ربیعی افزود: دولت با تدبیر و برنامه ریزی خود تلاش کرده تا در این بخش هم پنجره واحد سرمایه گذاری خارجی را فعال کند و هم صدور خدمات فنی و مهندسی به ویژه در بخشهای صنعت و ساختمان را در دستور کار قرار دهد. 
وی تصریح کرد: نباید تنها مهاجرت نیروی کار داشته باشیم بلکه باید برای صادرات خدمات فنی و مهندسی هم کارهایی انجام بدهیم و دولت در هر دو زمینه برنامه ریزی کرده است. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مسکن، کانون توجه سیاستگذاری های اجتماعی و اقتصادی است، گفت: عده بسیاری بخش مسکن را در بخش اقتصاد تعریف می کنند در حالی که مسکن از جمله بخشهایی است که بیشتر وجهه فرهنگی و اجتماعی در آن مطرح است و هویتی که این بخش به ارزش های بین النسلی می دهد تجلی پایگاه اجتماعی و اقتصادی است. 
به گفته وی، مسکن نه تنها یک کالای بادوام بلکه مهمترین بخش از ثروت ایرانیان از قدیم تاکنون به شمار می رفته در حالی که متاسفانه امروز جزو مخارج خانوارهای ایرانی است. 
ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعبیر 'همه با هم' امام خمینی (ره)، اظهار داشت: در شرایط امروز این تعبیر بیشترین کاربرد را دارد و سرمایه اجتماعی مردم باید در کنار اعتماد دولت قرار بگیرد. دولت بخش خصوصی را یک رقیب نمی بیند بلکه بخش اصلی اقتصاد کشور می داند، چنانچه تعاونگران، کنشگران اصلی اقتصاد به شمار می روند و نقش کارآفرینان و نخبگان صنعتی و مسوولیت اجتماعی افرادی که می توانند در کار سرمایه گذاری وارد شوند حایز اهمیت است. 
یادآور می شود، در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان که از سوی اتاق تعاون مرکزی در حال برگزاری است، علاوه بر شرکت های داخلی شرکت های خارجی از 25 کشور در نمایشگاه بین المللی امسال حضور دارند که شامل شرکتهایی از کشورهای امارات، روسیه، چین، ژاپن، کره جنوبی، تایوان، فنلاند، استرالیا، ویتنام، مالزی، ایتالیا، انگلیس، لهستان، هلند، فرانسه، نروژ، آلمان، پرتقال، قبرس، یونان، اسپانیا، سویس، سوئد، بلژیک و امریکا هستند.

منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: